34.29

34.29

32.79

31.69

32.29

32.79

16.50

Пропан-Бутан

Зріджений нафтовий газ, (СНД, по-англійськи - Liquified Petroleum Gas, LPG) - це суміш двох газів. У побуті її називають коротко: ПРОПАН. Пропан-бутан одержують із нафти й сконденсованих нафтових попутних газів. Щоб ця суміш залишалася рідкою, її зберігають і перевозять під тиском в 1,6 МПа (16 атмосфер). Процес заправки машин пропаном зовні дуже схожий на заправку бензином.

Хімічний склад суміші пропан-бутан

Пропан - С3Н8
Бутан-С4Н10

У паливній суміші бутан виступає як паливо, а пропан створює тиск.

Газова суміш пропан-бутан в 2 рази важча за повітря.

По суті, газ не має запаху, тому до його складу додається спеціальна пахуче речовина (одорант) - етил-меркоптал.

Антідетаціонное (октанове) число у газовій суміші пропан-бутан становить 110 одиниць - в цьому її перевага перед бензином, максимальне октанове число у якого - 98 одиниць.


Пропан-бутан легше, ніж бензин і дизельне паливо:
1 л. газу - 0.6 кг
1 л. бензину - 0.73 кг
1 л. дизеля - 0.82 кг

Процентне співвідношення пропану і бутану в суміші регулюється державою і залежить від кліматичних умов. Наприклад, в зимовий період кількість пропану повинно бути не менше 70-80%, тоді як влітку - всього 40%.

Одним з найбільш важливих властивостей пропану і бутану, є утворення (при наявності вільної поверхні над рідкою фазою) двофазної системи «рідина-пар». Система «рідина-пар» утворюється внаслідок виникнення тиску насиченої пари, тобто тиску пари в присутності рідкої фази в балоні. В процесі наповнення балона перші порції зрідженого газу швидко випаровуються і заповнюють весь його обсяг, створюючи в ньому певний тиск. При зменшенні тиску газ миттєво випаровується. Випаровування скрапленого газу в балоні триває до тих пір, поки утворилися пари скрапленого газу не досягнуть насичення.

Ця властивість пропану і бутану дозволяє зберігати газ в невеликих обсягах, що дуже важливо.

Розглянемо приклад: тиск насиченої пари бутану становить 0,1 МПа при 0 ° С і 0,17 МПа при 15 ° С, а тиск насиченої пари пропану при цих же температурах 0,59 і 0,9 МПа відповідно. Ця відмінність призводить до значної різниці в тиску суміші при зміні пропорції пропану і бутану. Тиск зростає при збільшенні температури, що призводить до великих змін обсягу скрапленого газу, що знаходиться в рідкому стані. Отже, якщо зріджений газ у рідкому стані повністю заповнює балон і температура продовжує збільшуватися, то тиск буде швидко зростати, що може привести до руйнування балона.

Все будет хорошо

Опитування

Ваше відношення до палива Ventus

Ми на карті

Новини та акції

Телефон гарячої лінії :

(0-800) 75-70-05

Ми в соціальних мережах :

2011-2012 © Neftek Oil

Умови використання сайту

Карта сайту

Розробка сайту:

Ви можете зв’язатися з нами
будь-яким зручним для вас способом :

  • По телефону гарячої лінії : (0-800) 75-70-05

  • Написавши в On-line чат

  • Відправивши повідомлення на e-mail : hotline@neftek.ua